Навчання грамоти
Тема уроку. Письмо буквосполучення дж
Мета уроку. Навчити учнів правильно писати склади, слова та речення із буквосполученням дж
та правильно позначати звук [дж] при звуковому аналізі.
Вчити правильно вимовляти слова з буквосполученням дж.
Розвивати усне зв’язне мовлення, пам'ять , увагу. Вдосконалювати вміння
записувати слова під диктовку та списувати друкований текст.
Виховувати любов рідної мови, інтерес до правил протипожежної безпеки
Тип уроку. Комбінований
Обладнання уроку. Каса букв, картки зі словами, буквар Колисниченко, прописи, картки із завданням для сильніших учнів, малюнок для розвитку зв’язного мовлення, тематичні ілюстрації на протипожежну тематику, тлумачний словник за редакцією В.С.Калашника
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Хвилинка чистописання
Жж
2. Запис під диктовку
Жук, жоржина, кожух, пожежа.
3. Бесіда за тематичними ілюстраціями на протипожежну тематику
4. Робота зі скоромовкою
Я ходжу і броджу, я ніколи не сиджу
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Читання слів з дошки
Джгут, джип,джигіт
Словникова робота. Джгут – туго скручений у вигляді канату шматок тканини;
Джип – легковий автомобіль підвищеної прохідності;
Джигіт – вправний відважний вершник
Фізкультхвилинка
2.Бесіда
- Скажіть, будь ласка, який звук зустрічався в кожному слові, яке ви повторювали за мною?
ІV.Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми научимось правильно записувати буквосполучення дж, склади та слова з буквосполученням дж.
V.Вивчення нового матеріалу
1.Показ вчителем написання буквосполучення дж
2. Письмо в повітрі
3. Письмо за шаблоном
4.Робота в прописах. Опрацювання сторінки пропису із буквосполученням дж
5.Читання складів за складовою таблицею з буквосполученням дж.
Джек-пот, джакузі, джок, джбан
5.1. Словникова робота. За словником з’ясувати лексичне значення поданих слів
Фізкультхвилинка
6.Робота в робочих зошитах. Списування друкованого тексту зі сторінки букваря
7.Звукові моделі слів
Сиджу, джаз
7.1.Словникова робота. Джаз – вид розважальної танцювальної музики
VІ.Закріплення раніше вивченого матеріалу
1.Робота із загадками
VІІ. Підсумок уроку
1. Інтерактивний метод «Мікрофон». Продовжити речення. «На уроці найбільше сподобалося…»
|