Навчання грамоти
Тема уроку. Звук [дж], позначення його буквосполученням дж
Мета уроку. Познайомити учнів із буквосполученням дж та позначення ним звука [дж].
Вчити правильно вимовляти і читати слова з буквосполученням дж.
Розвивати зв’язне мовлення, навички техніки читання, пам'ять , увагу.
Виховувати любов до природи.
Тип уроку. Комбінований
Обладнання уроку. Каса букв, картки зі словами, тлумачний словник, буквар Колисниченко, зошити з читання, завдання на картках, малюнок для розвитку зв’язного мовлення, журнал «Малятко»
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра «Спіймай звук [ж] в словах»
Жук, мак, сонце, жоржина, кожух, поріг, жевжик, пожежа, віск, пожива.
2. Проблемне запитання
- Діти, а що означає слово пожива?
3. Робота в парах
З поданих малюнків вибрати ті, в назвах яких зустрічається звук [ж].
4. Робота зі скоромовкою
Я ходжу і броджу, я ніколи не сиджу
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Гра «Луна»
- Діти, я вам зараз буду читати вірш, а ви повторюватимете лише останнє слово рядка
2.Бесіда
- Скажіть, будь ласка, який звук зустрічався в кожному слові, яке ви повторювали за мною?
ІV.Повідомлення теми уроку
- Сьогодні на уроці ми познайомимося з буквосполученням дж, научимося читати склади та слова з буквосполученням дж.
V.Вивчення нового матеріалу
1.Виділення буквосполучення дж з мовного потоку. Гра «Спіймай дж»
Бджола, ходити, ходжу, піджак, жоржина, підживлення, крижина, виводити, виводжу, служба
2.Читання складів за складовою таблицею з буквосполученням дж.
3.Читання сторінки букваря
3.1.Індивідуальна робота з учнями, які вміють читати
Учні читають журнал «Малятко»
4.Фізкультхвилинка
5.Робота в зошитах з читання
6.Звукові моделі слів
Джміль,джинси, діжка
7.Фізкультхвилинка
VІ.Закріплення раніше вивченого матеріалу
1.Гра «Допоможи Незнайці». Завдання на картках
Вставити в текстах, де потрібно буквосполучення дж.
2.Розвиток усного зв’язного мовлення
Скласти зв’язну розповідь за малюнком
3.Робота із загадками
VІІ. Підсумок уроку
1. Виразне читання сильнішими учнями опрацьованих ними текстів у журналі «Малятко»
2.Бесіда
-Що вивчали на уроці?
-Які нові слова ви запам’ятали?
|